Forum Whomaniaki Forum Strona Główna
Ciekawostki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whomaniaki Forum Strona Główna -> Dyskusja ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DoccySmith
leciał statkiem kosmicznym



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Whomanista

PostWysłany: Pią 20:21, 04 Sty 2013    Temat postu: Ciekawostki

oto ciekawostki skopiowane z Filmwebu, dla każdego kto chce poszerzyć swoją wiedzę whomanistyczną xD


Georgia Moffett, córka Petera Davisona, który grał Doktora w latach 1982-1984, ubiegała się o rolę Rose.


Penelope Wilton, grająca Harriet Jones w odcinkach "Aliens of London" i "World War Three" dostała również ofertę zagrania w orginalnym "Doktorze Kto" z 1963. Miała zagrać Lady Pienforte w odcinku "Silver Nemesis". Rolę otrzymała później Fiona Walker.


Bill Nighy, David Walliams oraz Chris Barrie byli brani pod uwagę przy obsadzaniu dziesiątego Doktora.


Aktorzy brani pod uwagę przy obsadzaniu jedenastego Doktora to : Catherine Zeta-Jones, Harry Lloyd, Randy Orton, Peterson Joseph, Daniel Radcliffe, John Simm (znany z roli Mistrza), Russell Tovey, Sean Pertwee, Russell Crowe, David Morrissey, David Knijnenburg, Bill Nighy (wyraził chęć zagrania), Robert Carlyle, James Nesbitt oraz David Walliams (zaczynał już przygotowania, jednak musiał zrezygnować na rzecz serialu "Mała Brytania w USA").


Caitlin Blackwood dostała rolę małej Amy Pond tylko dlatego, że Karen Gillan osobiście prosiła o to producentów serialu. Caitlin jest kuzynką Karen.


Sezon 1, Odcinek 1 - Kiedy Rose (Billie Piper) wbiega do TARDIS, mówi do Doktora "It's gonna follow us!", ale jeśli przyjrzymy sie dokładniej, jej usta się nie ruszają kiedy to mówi.


Odcinek 5x01 pt.: "Eleventh Hour" - po zbliżeniu na szpitalny identyfikator Rory'ego można zauważyć datę: 30 listopada 1990. Jednakże pod wszystkim innymi względami wiemy, że akcja tego odcinka odbywa się w niedalekiej przeszłości. Świadczą o tym pojawiające się w odcinku laptopy, specyficzne dla roku 2008 telefony Blackberry, istniejące usługi Facebooka, Bebo i Twittera.


Odcinek 5x01 pt.: "Eleventh Hour" - w końcowej scenie w szpitalu zegary typu "flip clock" wyświetlają same zera w odpowiedzi na komputerowego wirusa wysłanego przez Doktora. Nie ma jednak możliwości, żeby na tak staroświecki zegar mógł mieć wpływ komputerowy wirus. Co więcej zegary typu "flip clock" są zegarami analogowymi, a zatem ich możliwości są ograniczone do wyświetlania numerów od 1 do 12. W miejscu godzin w żadnym wypadku nie mogłaby pojawić się cyfra 0.


Odcinek 5x02 pt.: "The Beast Below" - kiedy komputer dokonuje weryfikacji tożsamości Amy na ekarnie pojawia się "Wiek: 1308", ale w tym samym czasie słyszymy głos, który mówi "Wiek: 1306".


Odcinek 5x01 pt.: "Eleventh Hour" - kiedy Doktor ogląda staw dla kaczek, widzimy, że obok niego zaparkowany jest samochód Rory'ego. Jednak za kilka chwil kiedy on i Amy wsiadają do niego, jest on już zaparkowany koło księgarni.


Odcinek 1x01 pt.: "Rose" - kiedy Rose w pewnym momencie wierzy, że Mickey zginął martwi się tym, co powie jego matce. Jednak w późniejszych odcinkach dowiadujemy się, że Mickey jest sierotą wychowywanym przez babcię.


Odcinek 1x01 pt.: "Rose" - atak manekinów sprawiał wrażenie, że odbywa się na ruchliwej ulicy, jednak w rzeczywistości możemy zauważyć, że jest to deptak. Świadczy o tym brak widocznych oznaczeń drogowych, brak wyraźnego rozróżnienia między ulicą a chodnikiem, a przystanek autobusowy wygląda jakby był umieszczony na środku drogi.


Odcinek 1x03 pt.: "The Unquiet Dead" - akcja odcinka dzieje się w 1869 roku, a Dickens używa zwrotu: "On with the motley", który pochodzi z opery "Pajace" (oryginalne wyrażenie brzmi" "Vesti la giubba"). Opera ta została napisana dopiero w 1892 roku, a przetłumaczona na angielski w 1902 roku.


Odcinek 1x03 pt.: "The Unquiet Dead" - kiedy Rose jest uwięziona w pokoju, a martwe ciała zbliżają się do niej, można zauważyć współczesny przełącznik światła. Kiedy zaś Doktor zmierza ku niej korytarzem, widzimy grzejnik. Oba elementy nie zostały jeszcze wynalezione przed 1869 roku, kiedy toczy się akcja odcinka.


Odcinek 1x03 pt.: "The Unquiet Dead" - Doktor mówi Rose, że wylądowali 24 grudnia 1869 roku i zabiera ją na wykłady Charlesa Dickensa. Z biografii pisarza wiemy, że dawał on wykłady dopiero od stycznia 1870 roku.


Odcinek 1x01 pt.: "Rose" - na poczatku tego odcinka widzimy Ziemię z kosmosu. Następnie mamy zbliżenie na Zachodnią Europę, Wielką Brytanię, a wreszcze Londyn i mieszkanie Rose Tyler - jej budzik wskazuje 7.30. Jeśli dobrze się przyjrzymy, kiedy pokazywana jest Ziemia światło dzienne jednocześnie znajduje się nad Wielką Brytanią i USA. Jest to niemożliwe, ponieważ między tymi krajami istnieje 5 godzin różnicy. Jeśli więc w Londynie jest 7.30, to w USA jest 2.30 w nocy - część globu na której znajduje się USA powinna być więc zaciemniona.


Odcinek 1x04 pt.: "Aliens of London" - nawet przy braku premiera i jego gabinetu, nie ma możliwości, by Józef Green, jako przewodniczący parlamentarnej komisji (w tym przypadku parlamentarnej komisji w sprawie monitorowania norm cukru w eksportowanych słodyczach) pełnił obowiązki premiera. Gdyby premiera zabrakło, któryś z licznych młodszych ministrów lub także licznych sekretarzy parlamentarnych (którzy nie są członkami gabinetu, ale przewyższają rangą przewodniczącego parlamentarnej komisji) pełniłby obowiązki premiera.


Odcinek 1x05 pt.: "World War Three" - w odcinku zasugerowano, że Wielka Brytania musi mieć zgodę ONZ na rozpoczęcie ataku nuklearnego. Jest to nieprawda.


Odcinek 1x05 pt.: "World War Three" - Mickey identyfikuje HMS Taurean jako okręt podwodny klasy Trafalgar. Skan jej uzbrojenia wykazuje obecność pocisków batalistycznych. Natomiast okręty klasy Trafalgar zaprojektowane są do śledzenia i zatapiania innych okrętów podwodnych, więc nie są wyposażone w pociski batalistyczne. Ponadto skan wykazuje 8 wyrzutni torpedowych, podczas gdy ten okręt ma ich tylko 5.


Royal Hope Hospital z odcinka "Smith and Jones" nie istnieje naprawdę. W rzeczywistości stoi tam St Thomas' Hospital. Sceny w szpitalu były kręcone w Singleton Hospital w mieście Swansea (Walia, Wielka Brytania).


Sceny w Hooverville z odcinków "Daleks in Manhattan" i "Evolution of the Daleks" były kręcone w Bute Park w Cardiff (Walia, Wielka Brytania). Z kolei wszystkie sceny z widokami zewnętrznymi kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).


Zdjęcia do odcinków 1x09 pt.: "The Empty Child" i odcinek 1x10 pt.: "The Doctor Dances" były kręcone na stacji kolejowej na wyspiarskiej części miasta Barry (Walia, Wielka Brytania).


Zdjęcia do wydarzeń odbywających się na 10 Downing Street w odcinku specjalnym pt.: "The Christmas Invasion" były realizowane w zabytkowym dworze Tredegar House znajdującym się w Newport (Walia, Wielka Brytania).

Christopher Eccleston, zupełnie nie zaznajomiony z serią, przygotowywał się do roli oglądając DVD "The Talons of Weng-Chiang" w reżyserii Toma Bakera z 1977


Postanowiono wyprodukować sezon drugi i świąteczny odcinek specjalny tylko na podstawie wyników oglądalności pierwszego odcinka.


Tom Baker i Colin Baker byli rozważani do ról gościnnych


Do odcinka "Smith and Jones" zostało zrobionych osiem kostiumów Judoonów. Tylko jeden miał ruchomą głowę pod hełmem.


Pan Stoker, dyrektor szpitala z odcinka "Smith and Jones", został tak nazwany na cześć Brama Stokera, twórcy historii o Draculi.


Judooni nie byli pierwszą rasą kosmitów, której wygląd został zainspirowany nosorożcami. Pierwsi byli źli Kraalowie stworzeni przez Johna Friedlandera w odcinku "The Android Invasion" z 1975 roku.


Wygląd Ma i Pa (postaci, które są atakowane na początku odcinka "Gridlock") był wzorowany na obrazie Granta Wooda.


Do stworzenia maski Kociej Zakonnicy z "Gridlock" potrzebne były cztery dni. Maska nadawała się do jednorazowego użycia i każdego dnia zdjęć była potrzebna nowa.


Inspiracją do "Daleks in Manhattan" i "Evolution of the Daleks" były takie horrory jak "Frankenstein" i "Upiór w Operze".


Postać i Tallulah z "Dalek in Manhattan" i "Evolution of the Daleks" zostały zainspirowane postacią o tym samym imieniu, zagraną przez Jodie Foster w 1976 roku w filmie Bugsy Malone.


Dalekowie mierzą czas w Relach. Ten termin został użyty pierwszy raz w filmie o Doktorze z lat 60. Przed "Doomsday" Dalekowie nie używali Reli w serialu. Jeden Rel trwa około sekundy.


"Płoń ze mną", zdanie, które często słyszymy z ust zainfekowanych ludzi w "42" było także ostatnim zdaniem wypowiedzianym przez Plasmavore Florence Finnegan, która pojawiła się w "Smith and Jones".


Adjoa Andoh, która gra matkę Marthy, Francine Jones, pierwszy raz pojawiła się w serialu pod grubą warstwą makijażu jako szefowa Kocich Zakonnic, siostra Jatt w odcinku "New Earth".


Historia z "Human Nature" bazuje na opowiadaniu Paula Cornella o tym samym tytule z 1995 roku. Opowiadanie to otrzymało tytuł "Najlepszej Książki o Doktorze Wszech czasów".


W jednej ze scen "Human Nature" widzimy Johna Smitha jedzącego gruszkę. W książce "Human Nature" była to czynność umieszczona na liście rzeczy, których Doktor nie chciał robić w ludzkiej formie.


Dziennik Niesamowitych Rzeczy Johna Smitha został stworzony przez Kellyanne Walker. Bazował na tekście Paula Cornella.


Po przejęciu jego ciała przez kosmitę Baines z "Human Nature" i "The Family of Blood" nigdy nie mruga.


Odcinek "Blink" jest oparty o historię napisaną przez Stevena Moffata "What I Did on My Christmas Holidays by Sally Sparrow".


Sir Derek Jacobi jest pierwszą osobą z tytułem szlacheckim występującą w serialu. Rola Mistrza w odcinku "Utopia" nie była jednak jego pierwszą związaną z "Doctorem Who". Wcielił się w tą samą postać w 2003 roku w rysunkowym filmie "Scream of the Shalka" oraz udzielił głosu w audio opowiadaniu "Deadline".


"Toclafane" (Nazwa, pod którą Mistrz przedstawił zmutowanych ludzi z "The Sound of Drums" i "Last of the Time Lords") oznacza po francusku "Głupi/Fałszywy Fan".


Mark Gatiss, który gra Lazarusa w "The Lazarus Experiment" napisał wcześniej scenariusze do "The Unquiet Dead" i "The Idiot's Lantern" oraz klika książek o Doktorze Who. Wystąpił także jako Doktor w skeczu w programie "Doctor Who Night" w 1999 roku.


Poza Markiem Gatissem tylko dwójka ludzi zarówno napisała scenariusz jak i wystąpiła w serialu: Glyn Jones (scenariusz do "The Space Museum" i rola w "The Sontaran Experiment") oraz Victor Pemberton (scenariusz do "Fury From the Deep" i rola w "The Moonbase").


Średni czas charakteryzacji czarownic z odcinka "The Shakespeare Code" to trzy godziny.


Na potrzeby "The Shakespeare Code" Globe Theatre w Southwark został wyposażony w specjalną, ognioodporną słomę.


Jak to zostało wyjaśnione w odcinku specjalnym "Time Crash", Titanic zderzył się z TARDIS w "Voyage of the Damned", ponieważ Doktor wyłączył osłony TARDIS.


Kompozytor Murray Gold i aranżer Ben Foster wystąpili wraz z piosenkarką Yamit Mamo w "Voyage of the Damned" jako członkowie zespołu muzycznego na Titanicu.


Odcinek "Voyage of the Damned" został zadedykowany Verity Lambert, pierwszej producent "Doktora Who", która zmarła 22 listopada 2007 roku, dzień przed 44 rocznicą powstania serialu.


Część obsady "Voyage of the Damned" pojawiłą się wcześniej w oryginalnej wersji serialu. Bernard Cribbins grał policjanta w "Daleks: Invasion Earth 2150 AD", Clive Swift grał Jobela w "Revelation of the Daleks", Geoffrey Palmer pojawił się w "The Mutants" i "Doctor who and Silurians", Jessica Martin grała wilkołaka Mags w "The Greatest Show In The Galaxy".


Sezon 1, Odcinek 1 - Pierwsze ukazanie Doktora Who ukazuje jak ona łapie rękę Rose (Billie Piper). Jednak producent starej wersji Doktora Who (1963-1989), John Nathan Turner nie lubił jak Doktor i jego kompanie się dotykali. ponieważ uważał że pomiędzy nimi nie powinno być seksualnych relacji.


Odcinek 1x01 pt.: "Rose" - kiedy Rose szuka w internecie więcej informacji o Doktorze natrafia na stronę z konspiracyjnymi teoriami prowadzoną przez Clive'a (Mark Benton). Ta strona w rzeczywistości istnieje (www.whoisdoctorwho.co.uk) i jest aktualizowana przez zespół serialu co tydzień, po premierze każdego odcinka.


Odcinek 1x01 pt.: "Rose" - Clive pokazuje Rose pierwsze zdjęcie, na którym w ogóle zauważono Doktora na Ziemi - jest to zdjęcie z Dallas, z 22 listopada 1963 roku, tuż przez morderstwem prezydenta Kennedy'ego. Jest to ukłon w stronę oryginalnej serii "Doctora Who" - pierwszy odcinek został wyemitowany właśnie 22 listopada 1963 roku.


Julia Sawalha była przesłuchiwana do roli Ace.


W roku 1985 odcinki trwały 45 minut.


W kilku odcinkach serialu Doktor nie pojawił się wcale. Są to "The Keys of Marinus" części 3 i 4, "Mission to the Unknown " oraz "The Massacre" części 2 i 3.


Cytat z serialu został wykorzystany przez zespół Pink Floyd w utworze pt. "One of these days". W połowie utworu perkusista Nick Mason wypowiada, głosem zniekształconym przez elektroniczny przetwornik zdanie "One of these days, I'm going to cut you into little pieces."


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zamorano
posiadacz sonicznego śrubokrętu



Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Whomanista

PostWysłany: Śro 21:20, 16 Sty 2013    Temat postu:

Wow. Chris Barrie jako 10, to by było coś Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whomaniaki Forum Strona Główna -> Dyskusja ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy